Sposoby wysyłki


Sposoby w jakie się realizuje przelewy pieniężne są rozmaite. Jedne mniej, drugie bardziej bezpieczne. Jedne tradycyjne, inne nowatorskie. W końcu jedne tańsze, drugie droższe. Jak wybrać odpowiedni?

Mimo że wydaje się, że wysyłka pieniędzy w kopercie za pośrednictwem poczty poszło już dawno do lamusa, spotyka się także przypadki stosowania takiej procedury. Ludzie zaklejający w kopercie banknoty stosują różne techniki, które mają ich uchronić przed kradzieżą. Na przykład wysyłają list priorytetem, poleconym, chowają pieniądze w napisany list. Jednak trzeba stwierdzić z pełną stanowczością, że zabezpieczenia takie są tylko pozorne i tak naprawdę nie stanowią żadnej gwarancji, że wysyłane pieniądze dotrą do osoby, do jakiej były kierowane. Innym, ale podobnym do poprzedniego rozwiązaniem jest wysyłka pieniędzy czekiem pocztą. Jednak minusy tego rozwiązania są podobne jak poprzedniej opcji.

Innym, dość powszechnym procederem jest wyjazd do Polski i odwiedzenie rodziny i znajomych oraz przy okazji wręczenie im pieniędzy. Czasem wysyłka pieniędzy w ten sposób wydaje się atrakcyjna, mająca dodatkową zaletę - kontakt z bliskimi oraz przekazanie pieniędzy z ręki do ręki, więc gwarancja dostarczenia wydaje się stuprocentowa. Jednak trzeba zwrócić uwagę na ryzyko dalekich podróży z dużą ilością pieniędzy oraz na koszty i niewygodę, na jaką można się narazić w razie nagłej zmiany planów. Można zaufać też osobie wracającej do kraju i zlecić jej dostarczenie naszych pieniędzy, jednak musimy w takim wypadku mieć całkowite zaufanie do osoby, która ma dostarczyć nasze pieniądze. Ponadto o osoby, którym można zaufać w kwestii finansów jest bardzo trudno.

Inną możliwość stanowi dla nas "wyrobienie" dodatkowej karty w kraju, jakim przebywamy dla osoby, mieszkającej w Polsce. Plusem jest niewątpliwy łatwy i wygodny dostęp do naszych pieniędzy przez drugą osobę, co w pewnych sytuacjach może stać się wadą. Atutem takiego rozwiązania jest ponadto brak opłat za przelewy zagraniczne. Problemem może okazać się także biurokracja - wydanie karty i wysłanie jej wraz z pinem do Polski, co ponadto pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że nasza poczta dostanie się w niepowołane ręce.

Możemy skorzystać także z oferty banków, dzięki czemu mamy pewność, ze nasze przelewy pieniężne bezpiecznie dotrą do celu. Zaletą jest także dostępność oddziałów banków, tym samym łatwość dostępu do pieniędzy. Musimy liczyć się jednak często z wysokimi prowizjami. Banki w Polsce także pobierają prowizje podczas odbioru pieniędzy w kraju. Podwójna płatność za przelew może wydać się nieatrakcyjna i zbyt droga.

Ostatnią możliwością jest zlecenie, jakie stanowi wysyłka pieniędzy firmie zajmującej się przelewami zagranicznymi. W tym wypadku mamy do czynienia z różnicowanymi kosztami, z jakimi musimy się liczyć. Jednak koszty, jakie zapłacimy za przelewy z zagranicy wykonane za pośrednictwem tej firmy są mniejsze niż byśmy uiścili w banku. Atutami takiego rozwiązania jest obsługa w języku polskim, jaką oferują firmy, których głównym celem jest wysyłka pieniędzy, darmowe infolinie, nowoczesne i bezpieczne formy przekazu, także za pośrednictwem Internetu. Jednak niektóre, zwłaszcza nowe i chcące być konkurencyjnymi firmy, zajmujące się dostarczeniem pieniędzy, nie dokładają wszelkich starań, by przekaz był bezpieczny. Omijają konieczność rejestracji i weryfikacji odbiorcy i nadawcy na podstawie dowodu tożsamości, tym samym nie mamy gwarancji, że nasze pieniądze dotrą, tam gdzie tego chcemy.

Niniejsza strona nie ma żadnego związku z firmą Western Union.
Prosimy o nie kontaktowanie się z nami.

MENU


Polecamy:


Mapa strony     © www.westerunion.pl